SİZDE YERİNİZİ ALIN

BÖLGEMİZİN TÜM İMKANLARINDAN YARARLANMAK VE KESİNTİSİZ ÜRETİM YAPMAK İÇİN

VALİ GÖKMEN ÇİÇEK BAŞKANLIĞINDA OSB'LERİN GENEL DURUMU DEĞERLENDİRİLDİ

12.3.2021 377

Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen Çiçek başkanlığında yapılan toplantıda Organize Sanayi Bölgelerinin genel durumu ve yapılacak çalışmalar istişare edildi.

Valilik B Blok Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Sayın Kaymakamımız Sercan SAKARYA, OSB Bölge Müdürümüz Derya ÖNER VE Yönetim Kurulu Üyemiz Yunus KORKMAZ katıldı.

Altyapı Çalışmaları Hızlandırılmalı

Toplantıda Bölgemiz OSB’de devam eden altyapı çalışmalarında gelinen son durum konuşuldu. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kaymakamımız Sercan SAKARYA Altyapı projelerimizin tamamlandığını, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandığı ve Altyapı inşaat çalışmaları için Bakanlığımız ile görüşmelerimizin devam ettiği bilgisini verdi.

Daha Fazla Yatırımcı ile Daha Çok İş İmkânı Sağlamalıyız

Toplantıda konuşan ve sağlam temeller üzerine kurulan OSB'lerin ülkelerin, bölgelerin ve şehirlerin ekonomik yapılarının gelişmesinde önemli görevler üstlendiğine dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek: “Ekonominin canlandırılması ve gelişmesinin ancak sistemli ve planlı bir ekonominin hayata geçirilmesi ile mümkün olacağı kanaatindeyim. Yatırımlar hareketlenip, nitelikli iş gücü istihdamı artarsa, yerel ve bölgesel kalkınmamız o derecede gelişir. Biz Afyonkarahisar’da tüm OSB’lerin gelişmesini, daha fazla yatırımcı almasını, yeni iş olanakları ile daha fazla insanımıza aş, ekmek olmasını istiyoruz. Yaşanan pek çok toplumsal olayların perde arkasında ne yazık ki işsizlik ve maddi sıkıntılar yatıyor. Bizlerin bu konuda elimizi daha fazla taşın altına koyması ve hem şehrimize kalkınma noktasında fayda sağlaması hem de vatandaşlarımıza yeni iş olanakları oluşturması gerekiyor. Ben bu şehrin Valisi olarak yapabileceğim her konuda sizlere yardımcı olmaya hazırım. El ele vererek bu şehri OSB’ler noktasında en başarı iller arasına taşıyalım” dedi.

Toplantı karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ile sona erdi.

OSB YOL HARİTASI BELİRLENDİ

OSB YOL HARİTASI BELİRLENDİ

Organize Sanayi Bölgemizin altyapısının yapım ...

Devamı
TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

...

Devamı