SİZDE YERİNİZİ ALIN

BÖLGEMİZİN TÜM İMKANLARINDAN YARARLANMAK VE KESİNTİSİZ ÜRETİM YAPMAK İÇİN

Dazkırı'da Yeni Dokuma ve Konfeksiyon OSB İle Binlerce İş İmkanı Doğuyor!1

13.2.2024 206

Afyonkarahisar'ın Dazkırı İlçesinde Yeni Dokuma ve Konfeksiyon Organize Sanayi Bölgesi Yolda! Afyonkarahisar, Isparta ve Denizli'nin kesişim noktasında hayat bulacak olan Dazkırı Dokuma ve Konfeksiyon Organize Sanayi Bölgesi için altyapı çalışmaları sürüyor. 135,92 hektarlık bir alanda kurulan bu tesis, bölgenin tekstil üretim merkezi olmaya aday. Fiziki çalışmaların yüzde 70'ı tamamlandı ve bu tesisin bölge ekonomisine önemli katkılar sağlaması bekleniyor. 46 sanayi parseli ile yaklaşık 25 işletmeye arsa tahsisi yapılacak olan bu proje, 2 bin 500 kişiye istihdam olanağı sunacak kapasitede. Dazkırı Dokuma ve Konfeksiyon Organize Sanayi Bölgesi, 5. Bölge sınıflandırmasında yer almaktadır.Bu nedenle en küçük Sanayi parsel metrekaresi 5.000 m2, en büyük Sanayi  parsel metrekaresi 37.000 m2 alana sahip olan Organize Sanayi Bölgesinde parsel m2 birim fiyatları 500,00-TL olup , parsel tahsisleri %80 teşvik ile yatırımcılara sunulmaktadır. Dazkırı Dokuma ve Konfeksiyon Organize Sanayi Bölgesinde Sanayi Parsellerinin %60 ‘i tahsis edilmiş olup, bölgede yatırım yapmayı düşünen tüm yatırımcıların arsa tahsis başvurularını bekliyor. Dazkırı Dokuma ve Konfeksiyon Organize Sanayi Bölgesi, tekstil sektörü için yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor ve bölgedeki işsizliği azaltarak ekonomiye canlılık kazandırmayı hedefliyor.

AFYONKARAHİSAR TSO YÖNETİM KURULU, AFYONKARAHİSAR’DAKİ 9 ORGANİZE SANAYİ BÖLGE MÜDÜRLERİ VE YETKİLİLERİ İLE İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ.

AFYONKARAHİSAR TSO YÖNETİM KURULU, AFYONKARAHİSAR’DAKİ 9 ORGANİZE SANAYİ BÖLGE MÜDÜRLERİ VE YETKİLİLERİ İLE İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yöneti ...

Devamı
OSB AĞAÇLANDIRMA BÖLGESİNDE FİDAN DİKİMİ

OSB AĞAÇLANDIRMA BÖLGESİNDE FİDAN DİKİMİ

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ...

Devamı