SİZDE YERİNİZİ ALIN

BÖLGEMİZİN TÜM İMKANLARINDAN YARARLANMAK VE KESİNTİSİZ ÜRETİM YAPMAK İÇİN

Mesleki Eğitim Sektörel İş Birliği Toplantısı Yapıldı

9.2.2024 468

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu Başkanlığında Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odasında Mesleki Eğitim Sektörel İş Birliği Toplantısı Yapıldı…

ATSO’da yapılan toplantıya Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, Vali Yardımcısı Vekili Taner Bolat, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Ali Karagöz, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Müdürümüz Miraç Sünnetci, Müdür Yardımcılarımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, Şube Müdürlerimiz, meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve temsilcileri, mesleki ve teknik eğitim okul müdürleri, Osb müdürleri katıldı.

Mesleki Eğitim Sektörel İş Birliği Toplantısı’nın açılışında konuşan Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu; “ Eğitimde Üretim, Üretimde Eğitim anlayışı ile hareket ederek OSB’ler içerisinde okullaşmayı arttırarak çocuklarımıza nitelikli iş gücü desteği vereceğiz. Bölge okul modelimiz ile Afyonkarahisar OSB veya çevresindeki uygun olan okul ile farklı illerde okuyan çocuklarımızın tecrübe paylaşımı noktasında bir araya geleceği uygulamaları hayata geçirmek istiyoruz. Sektör içi ve sektöre entegre okul modellerimizle de işletmeler içerisinde okul açarak hem işgücüne katkı hem de nitelikli istihdamı desteklemek istiyoruz. Gerekli düzenlemeleri ve mevzuat değişikliğini de kısa sürede duyuracağız” dedi.

Ardından sunum yapan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz meslek liselerinin önemine dikkat çekerek; “ülke genelinde açtığımız ve açılması planlanan “Tematik Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimiz” sayesinde mesleki ve teknik eğitime yönelik farkındalığın olumlu yönde değiştirilmesini, eğitim verdiği alanda sektörün desteği ile nitelikli inovasyona açık, girişimci, üretken, rekabetçi iş gücü yetiştirilmesini, öğrencilerimizin staj ve beceri eğitimi imkanlarının arttırılarak mezunlarının istihdamını kolaylaştırmayı amaçlamaktayız.” dedi.

Toplantı, görüş ve önerilerin alınması, iyi dilek ve temennilerle sona erdirildi.

TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

...

Devamı
Mesleki Eğitim Sektörel İş Birliği Toplantısı Yapıldı

Mesleki Eğitim Sektörel İş Birliği Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Doç ...

Devamı